Zeytindostu Butik Zeytinciler Kümelenmesi
Zeytindostu Derneği tarafından ülkemizde zeytinini ve zeytinyağını butik olarak üreten ve pazarlamasını yapan üreticilerimizin özellikle yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarında birlikte hareket edebilmesinin sağlanması gerekmektedir. Tanıtım maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle Butik Üretim yapan firmalar birlikte hareket etmeye çalışacağız. Butik üretici olarak derneğimize üye olan ve üye olmayan her bir firmanın birlikte hareket edebileceği bu platformun hedeflerinde birlikte pazar tanıtımı yapma, maliyetlerin azaltılması için toplu alım yapma ve birlikte kazanmaya yönelik olacaktır.
Son yıllarda başta TUBİTAK olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları desteklemelerini kümelenmelerini tamamlayan ve birlikte hareket eden firmalara vermektedir. Derneğimiz butik üreticilere her türlü desteği vererek onların pazarda yer almasını, tutunmasını ve satışlarının sürekliliğini istemektedir.
Derneğimiz kalite kontrolüne önem vermektedir. Butik zeytincilerin ürünleri derneğimiz kalite kontrol ekibi tarafından kontrol edildikten sonra şişelerin üzerlerine bandrol uygulaması başlatılacaktır. Böylece tüketiciler kimyasal ve duyusal analizlerden geçmiş zeytinyağlarını kullanacaklardır. Ayrıca topluluk içerisine katılan firmalar derneğimiz web sayfasından da ilan edileceklerdir. Butik üreticilerin sezon öncesinde ürünlerinin bitmesi durumunda kendilerine en yakın butik firmadan ürün temin edilmesi sağlanacaktır. Böylece ürününü bitiren diğer butik firmanın da ürününün kalmamasını sağlayacaktır. Birlikte hareket ederek stok maliyetlerinin de azaltılması sağlanacaktır. Zeytindostu Derneği olarak tüm butik üretim yapan firmaları kümelenmemize bekliyoruz.