Adınız Soyadınız (gerekli)

TC Kimlik No (gerekli)

Doğum Tarihi (gerekli)

Adresiniz (gerekli)

Cep Telefonunuz (gerekli)

Ev - İş Telefonunuz

E-Posta (gerekli)

Sorunuz (gerekli)

NOT: Bu sorular cevaplandıktan sonra guruplarımızda bilgilendirme amaçlı yayınlanacaktır.

—————————————

Karaltı Hukuk Bürosu

KARALTI HUKUK BÜROSU ÖZGEÇMİŞ

1- HAKKIMIZDA:

Büromuz 2000 yılından bu yana,  avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetleri ile marka ve patent tescil ve imali alanında faaliyet göstermekte olup, halen ; “1452 Can Yücel Sokak, No:19/11, Alsancak Apt, No:19/11 , Alsancak / İZMİR “ adresinde çalışmalarımız devam etmektedir.

Çalışma alanlarımız: Ticaret Hukuku, Uluslararası Ticaret Ve Taşımacılık Hukuku (kara ve deniz taşımacılığı), Şirketler Hukuku, Sözleşmeler hukuku, İş Hukuku, gayrimenkul hukuku ile Marka ve Patent Hukuku ve Haksız rekabet ihtilaflarını ve  yine ülkemizde hukuksal olarak yeni  uygulama alanı bulan ve araştırma, çalışma ve uygulamalarımızla da süratle  kendimizi geliştirdiğimiz; Sigorta Hukuku, Tıp Hukuku ve Çevre Hukuku alanlarını kapsamaktadır.

İzmir’de belki de ilk kez branş avukatlığı yapan bir hukuk bürosu olarak, FİKRİ- SINAİ MÜLKİYET ( MARKA VE PATENT HAKLARI) VE HAKSIZ REKABET HUKUKU HAKLARI ALANINDA bir ilke imza atmış ve başarımızı mesleki camiada ispatlamış durumdayız.

2- Av. FUNDA KARALTI KİMDİR?

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olan Funda Karaltı, Türk Patent Enstitüsü’nün açtığı sınavlara girerek 2002 yılında Patent Vekili, 2003 yılında ise, Marka Vekilliği unvanlarını aldı. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Avrupa Birliği Ana Bilim Dalını bitirerek Avrupa Birliği Uzmanı unvanı da alan Karaltı, 14 yıldır İzmir Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

İzmir Barosu staj eğitim merkezi üyesi olarak, stajyer avukatlara marka patent, tasarım hakları gibi Fikri Sınaî Mülkiyet hakları alanını ilgilendiren konular ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine müracaat hakkı konularında hukuki dersler vermiştir.

Bunun gibi, bir süre İzmir Barosu CMK uygulamalarında CMK Eğitmeni olarak görev alan Funda Karaltı, pek çok eğitim ve seminere katılarak sertifika ve belgeler almıştır. Aldığı belge ve sertifikalar arasında; PROFESYONEL DENİZ HUKUKU SERFİKASI, TEKNOLOJİ, YARATICILIK VE FİKRİ MÜLKİYET SERTİFİKASI, İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU SERTİFİKASI, UZLAŞTIRMACI SERTİFİKASI ile katıldığı seminer programları arasında; “AVRUPA İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİ KONUSUNDA AŞAMALI EĞİTİM SEMİNERİ, AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ KARAR VE UYGULAMALARI EĞİTİM SEMİNERİ, TCK, CMK- TEMEL CMK EĞİTİM SEMİNERLERİ, UZLAŞMA VE ÇAPRAZ SORGU TEKNİKLERİ EĞİTİM SEMİNERİ” gibi, seminer ve eğitim programları bulunmaktadır.

1997 yılından bu yana bilfiil Fikri ve Sınaî Mülkiyet hakları konusunda çalışmalar yapan, bunun yanı sıra “Avrupa Birliği’nde Sınaî Mülkiyet Hakları Ve Türkiye’nin Uyumu” konulu tez çalışmasını hazırlayan Karaltı, 2001-2008 yılları arasında ve 2014 yılı itibariyle halen, İzmir ve çevre ilçe Mahkemelerinde marka patent tasarım hakları gibi fikri ve sınaî mülkiyet hakları konularında, Resmi Bilirkişilik görevi de yapmaya devam etmektedir.

Bunun gibi, 2008 yılından bu yana Zeytin dostu Derneğinin avukatı olarak, dernek avukatlığını yürütmekte olan KARALTI, aynı zamanda iki ayda bir süreli olarak yayınlanan  ZZ AKDENİZ KÜLTÜR DERGİSİNDE zeytincilik sektörünün hukuki sorunlarına ve Sınaî mülkiyet haklarına ilişkin olarak, çeşitli makaleler yazmaya devam etmektedir.